Druskininkai - sveikatos šaltinių kurortas

dabar Druskininkuose :

Druskininkai - sveikatos šaltinių kurortas
×

Įspėjimas

Klaida įkeliant XML failą

10 unikalių būdų patirti Druskininkus

Norite pabėgti nuo miesto šurmulio į jaukų gamtos kampelį? Susiruošėte pramogauti su visa šeima? Norite sustiprinti ar pataisyti sveikatą? Ieškote aktyvaus poilsio? Esate kultūros mylėtojas? Kiekvienas iš mūsų esame unikalus ir į poilsį neretai žiūrime skirtingai. Druskininkai, vienas moderniausių Lietuvos kurortų, apsuptas ošiančių pušynų, viliojančių vandens telkinių ir alsuojantis druskos prisodrintu oru, ištisus metus turi ką pasiūlyti net išrankiausiems poilsiautojams.

 

icons8-forest-40TAPKITE GAMTOS DALIMI
Kai norisi pasilepinti natūraliais malonumais grožiui ir sveikatai…

icons8-stones-40ATJAUNĖKITE, PAGYKITE, PASIMĖGAUKITE
Kai reikia išsirinkti SPA ar sanatoriją... 

icons8-water-park-40KURKITE NEPAMIRŠTAMAS AKIMIRKAS SU ŠEIMA
Kai norisi smagių pramogų visai šeimai...
icons8-red-carpet-40PAŽINKITE KULTŪRĄ IR ISTORIJĄ
Kai vidinis troškimas pažinti skatina ieškoti ir atrasti..
icons8-circus-tent-40APSILANKYKITE ŠVENTĖSE IR RENGINIUOSE
Kai norisi renginių, šurmulio ir veiksmo…
icons8-skiing-40SLIDINĖKITE IŠTISUS METUS
Kai norisi pasimėgauti žiemos malonumais...
icons8-gondola-40LEISKITĖS Į IŠVYKĄ LAIVU
Kai ateina laikas romantiškam pabėgimui iš miesto…
icons8-table-tennis-40VAŽINĖKITE DVIRAČIU, LEISKITĖS LYNU IR KOPKITE VIRVĖMIS
Kai norisi aktyvaus poilsio…

icons8-food-and-wine-40IŠRAGAUKITE VIETINES GĖRYBES
Kai ieškote naujų skonių...

icons8-lecturer-40SURENKITE KONFERENCIJĄ AR DARBINES ATOSTOGAS
Kai įkvėpimą darbui randate už biuro sienų...

 

1. Kai norisi pasilepinti natūraliais malonumais grožiui ir sveikatai…

Beveik pusė Druskininkų miškų plyti Dzūkijos nacionaliniame parke, vienoje švariausių ir tyriausių oro teritorijų Lietuvoje. Net ir valanda pasivaikščiojimo pušynų takais palengvina kvėpavimą, nuramina ir įkvepia energijos. Atvykę į Druskininkus, sveikatą ir ramybę grąžinančiais pasivaikščiojimais galėsite mėgautis išskirtinio grožio parkuose ir draustiniuose.

Druskininkai nuo seno garsėja ir gydomųjų galių turinčiais mineraliniais vandenimis. Šiandien kurorte galima ragauti skirtingos mineralizacijos vandenis, kurie dėl savitos mineralų sudėties pasižymi įvairiais skoniais ir poveikiu sveikatai. Ypač sūriais, aukčiausios mineralizacijos vandenimis mėgautis galima voniose, o pasitaikius progai, galima nusiprausti Grožio šaltinio vandeniu, kuris yra giliausias ir sūriausias gręžinys Druskininkuose.

Druskininkai žymūs ir savo gydomojo durpinio purvo telkiniais bei purvo terapija ir turi ilgametes tradicijas naudojant šį purvą sveikatai ir grožiui.

 

2. Kai reikia išsirinkti SPA ar sanatoriją…

Druskininkuose, turinčiuose gilias sveikatingumo tradicijas, rasite pasaulinio lygio SPA centrus bei sanatorijas, kuriose jūsų sveikatos gerinimu pasirūpins kvalifikuoti savo srities specialistai, išmanantys gydymą sūriaisiais šaltiniais bei gydomojo purvo procedūromis. Gydymas natūraliais gamtos produktais derinamas su šiuolaikinėmis technologijomis, siekiant visapusiškos organizmo priežiūros. Tiek ieškantys atpalaiduojančių procedūrų, tiek norintys pataisyti savo sveikatą galės pasirinkti asmeninius poreikius labiausiai atitinkantį SPA centrą ar sanatoriją.

 

3. Kai norisi smagių pramogų visai šeimai…

Druskininkų vandens parkas kviečia leistis į įspūdingus vandens nuotykius. Tai - vienintelis tokio dydžio vandens parkas Rytų Europos regione, kuriame nepamirštamos akimirkos garantuotos tiek vaikams, tiek suaugusiems. Parke rasite atvirų ir uždarų nusileidimo kalnelių, kuriais smagu leistis bus visai šeimai. Atsipalaidavimo, relaksacijos ir kūno lepinimo erdvėje rasite net 22 skirtingas pirtis, įrengtas pagal įvairių šalių tradicijas. Iš baseino galima grožėtis Nemuno upės panorama, šalia veikia sūkurinės vonios, jūros bangų baseinas ir sraunioji upė.

Pasiilgote aštrių įspūdžių? Išbandykite jėgas ONE nuotykių parke, įsikūrusiame pačiame Druskininkų centre. Čia jūsų laukia ne tik tarp medžių įrengtos skirtingo sunkumo trasos, bet ir galimybė patirti laisvo skrydžio pojūtį čiuožiant lynu per Nemuną. Didžiausių drąsuolių lauks įspūdingas šuolis virš Nemuno iš 21 metro aukščio.

Norite pamatyti Druskininkus iš viršaus? Pakilkite į 45 metrų aukštį virš Druskininkų su lynų keltuvu. Ši ekologiška transporto rūšis, veikianti visais metų laikais, yra vienintelė tokia Lietuvoje. Pro keltuvo langus galėsite žvalgytis į kvapą gniaužiančią Druskininkų miesto panoramą bei Nemuno vingius.

 

4. Kai vidinis troškimas pažinti skatina ieškoti ir atrasti...

Druskininkuose jūsų laukia gausybė muziejų, suteiksiančių galimybę susipažinti su krašto kultūra ir paveldu.

Su turtinga kurorto istorija galėsite susipažinti Druskininkų miesto muziejuje, įsikūrusiame XX a. pr. įspūdingos neoklasicistinės architektūros pastate - viloje ,,Linksma", kuri yra buvusi LDK aristokratų Kiersnovskių giminės vasaros rezidencija. Įdomu tai, kad šioje viloje pats M. K. Čiurlionis jaunąsias Kiersnovskytes mokė skambinti fortepijonu.

M. K. Čiurlionio memorialinis muziejus atvers galimybę prisiliesti prie autentiško dailininko ir kompozitoriaus gyvenimo. V. K. Jonyno galerija - dar vienas briliantas meno mylėtojams. Čia galima susipažinti su vieno iškiliausio lietuvių tapytojo, skulptoriaus ir grafiko darbais. Antanas Česnulis - vienas geriausių skulptorių Dzūkijoje, kurio sodyboje galėsite pamatyti unikalius medžio drožinius ir kompozicijas, o miško muziejus ,,Girios aidas" bus tikras atradimas tiems, kurie pažinimo ieško gamtoje.

Besidomintys istorija galės apžvelgti originalius Sovietų okupacijos metų paminklus Grūto parke, įsikūrusiame visai netoli Druskininkų bei Rezistencijos ir Tremties muziejuje.

Vienintelis pasaulyje lietuviškų Šakočių muziejus, esantis 4 km nuo Druskininkų, kviečia sudalyvauti šakočių gaminimo atrakcijoje.

 

5. Kai norisi renginių, šurmulio ir veiksmo…

Visus metus Druskininkai kviečia į įvairius renginius, festivalius ir šventes. Tarp jų - festivaliai kaip “Druskomanija”, Narcizų žydėjimo šventė, atsisveikinimo su vasara šventė “Vasaros Aidai”, Dainavos krašto folklorinė šventė, Užgavėnių, Joninių šventimas. Nauja tradicija - kasmetinė sūrių šventė. Visą vasarą vyksta muzikiniai savaitgaliai, menininkų plenerai, tarptautiniai menų festivaliai. Rudenį Druskininkai sukviečia į Turizmo Gurmanų šventę, o gruodžio mėnesį vyksta Kalėdiniai renginiai.

Miestas didžiuojasi galėdamas pakviesti svečius į tarptautinį menų festivalų “Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu”. Muzikos entuziastai be šio festivalio kviečiami aplankyti ir tarptautinį pianistų ir kamerinių orkestrų festivalį “Muzika be sienų”. Poezijos mėgėjai Druskininkuose renkasi rugsėjo mėnesį, nes būtent tuo metu mieste vyksta “Poetinis Druskininkų ruduo”.

 

6. Kai norisi pasimėgauti žiemos malonumais…

Druskininkuose įsikūrusi Snow Arena laukia jūsų visais metų laikais. Tai - vienintelis ištisus metus veikiantis žiemos pramogų kompleksas Baltijos šalyse. Ši vieta - tikras atradimas ne tik slidinėjimo veteranams, kurie pirmąją atostogų dieną jau traukia slidinėjimo įrangą, bet ir naujokams, norintiems pažinti šio sporto džiaugsmus. Snow Arenos nuomos punkte rasite visą reikiamą inventorių, o draugiškas instruktorių kolektyvas pasirūpins, kad pramogos ant sniego taptų nauju ir mylimu jūsų hobiu.

 

7. Kai ateina laikas romantiškam pabėgimui iš miesto…

Atvykę į Druskininkus, galite leistis į išvykas Nemunu su laivu ar katamaranu. Išskirtinio dėmesio visuomet susilaukia nuo XX a. vidurio iki mūsų laikų išlikusi ekskursija garlaiviu į garsųjį Liškiavos vienuolyno ansamblį. Pamatyti didingą vėlyvojo baroko pastatą ir pasigrožėti aplinkine Dzūkijos gamta bent kartą gyvenime verta kiekvienam.

Tie, kurie pasirinks pasiplaukiojimą katamaranu, atsidurs romantiškoje kelionėje, kurios metu apžiūrės įsimylėjėlių pamėgtą Meilės salą. Šioje vietoje, pasak legendų, slaptiems pasimatymams susitikdavo jaunuoliai iš skirtingų Nemuno krantų.

Yra ir daugiau būdų romantiškai praleisti laiką Druskininkų regione. Galite nukeliauti į Švendrubę - istorinį kaimą, pirmą kartą paminėtą dar 1620 m. Kaime rasite autentiškas dzūkiškas sodybas, o aplink jį esančiose ir padavimais apipintose vietovėse - gausybę upelių bei piliakalnių.

 

8. Kai norisi aktyvaus poilsio…

Visi Druskininkų miesto ir apylinkių lankytini objektai lengvai pasiekiami dviračiu. Dviračių takai yra išraizgę visą kurortą, jais saugu keliauti su šeima, o skirtingi dviračių trasų ilgiai (nuo 6 km iki 24 km) yra puiki galimybė atrasti naujas vietas.

Dėmesio vertas pasivažinėjimas dviračiu mįslingame Raigardo slėnyje, kurį viename iš savo triptikų įamžino ir M.K. Čiurlionis. Raigardo slėnis -  kraštovaizdžio draustinis su didžiausiu Lietuvoje sufoziniucirku. Tai geologinis reiškinys, susidaręs veikiant požeminio vandens srautui, aplink kurį formuojasi  apvalių formų duobė, lotyniškai vadinama cirku. Ši vieta yra apipinta legendomis apie didį miestą, prarytą žemės. Pasakojama, kad čia kadaise buvęs miestas prasmego šventame duburyje. Dar ir šiandien kalbama, kad Raigardo duburio šlaitai slenka į versmėtąją prarają.

Druskininkų golfo klubas siūlo 18-os duobučių golfo aikštyną, apsuptą neįtikėtino grožio gamtos. Aikštynas, sukurtas pagal švedų architekto Johan Benestam ir amerikiečių dizainerio Robert Pedigo sumanymą, išlaiko natūralų Dzūkijos kraštovaizdį: viena aikštyno dalis yra apsupta pušyno, kita – atvira, o per vidurį teka Vilkės upelis.

 

9. Kai ieškote naujų skonių…

 Druskininkuose jūsų lauks ne vienas geriausių įvertinimų sulaukęs restoranas, tarp jų -  vienas iš 30-ies geriausių Lietuvoje bei daugybė vietų, kur galėsite pasimėgauti egzotiniais skoniais, Viduržemio jūros virtuve bei tikromis Itališkomis picomis.

Druskininkai - sveikatos miestas, todėl daugelis restoranų seka gurmaniškas madas ir siūlo patiekalus, pagamintus iš ekologiškų, vietinių ūkininkų tiekiamų produktų.

Norintys jaukiai praleisti popietę ir pasimėgauti kokybiška kava Druskininkuose nenusivils: kavinės, ledainės ir kepyklos pamaitins smaližius bei pavaišins skaniais gėrimais.

 

10. Kai įkvėpimą darbui randate už biuro sienų…

 Tam, kad atsipūstumėte Druskininkuose, jums nebūtina išeiti atostogų. Populiarėjant darbui per atstumą, vis daugiau žmonių renkasi dirbti iš nestandartinių vietų, ypač, kai vienu metu galima atlikti svarbias užduotis ir stiprinti sveikatą. Apgyvendinimo įstaigos bei kavinės pasirūpins, kad interneto ryšys būtų pakankamai spartus, o atokvėpio minutę galėsite išnaudoti sveikatinimo procedūroms, mankštai sporto klube ar pasivaikščiojimui ramybe alsuojančiame miesto centre.

Druskininkai taip pat yra ir puiki vieta profesiniams susibūrimams ar edukaciniams renginiams organizuoti. Konferencijų centrai, siūlantys net iki 3000 svečių talpinančias patalpas renginiams organizuoti, erdvės seminarams bei diskusijoms - visa tai rasite Druskininkuose. Be to, kurortas užtikrina aukščiausio lygio aptarnavimą renginių metu, o laisvu laiku svečiai gali mėgautis pagrindiniais Druskininkų privalumais - švariu oru, mineralais prisotintu vandeniu bei miškais.

 

 

Gardino g. 3, tel. (+370 313) 60800 | M.K.Čiurlionio g. 65, tel. (+370 313) 51777 | E-mail: information@druskininkai.lt
LTL LTL

ARR
EUR EUR