Druskininkai - sveikatos šaltinių kurortas

dabar Druskininkuose :

Druskininkai - sveikatos šaltinių kurortas
Jūs esate čia:Parkai ir draustiniai»GYDYKLŲ PARKAS
×

Įspėjimas

Klaida įkeliant XML failą

GYDYKLŲ PARKAS

1704

Gydyklų parkas - natūralus pasivaikščiojimo tęsinys. Iš miško išeiname į puošnią kurortinę erdvę, su mineralinio vandens biuvetėmis, skulptūromis, gėlynais ir Muzikiniu Druskininkų fontanu. Čia tinkamiausia vieta po procedūrų Gydykloje ateiti su mineralinio vandens gertuve rankoje ir gurkšnoti, kaip gydytojas patarė, iš lėto vaikštinėjant ar sėdint. Nusileidus prie Nemuno, galima nusiprausti įžymaus Grožio šaltinio vandeniu: tai sūriausias Druskininkų šaltinis (52 - 56 g/l), turintis odą valančių ir jauninančių savybių.

Parką puošia XX a. vidurio skulptūros: Nemuno pakrantėje - „Poilsis" (J. Kėdainis), „Prie šaltinio" (A. Dimšlys), „Ratnyčėlė" (B. Vyšniauskas). Parko viršutinėje dalyje, ties V. Kudirkos g. pradžia - paminklas M. K. Čiurlioniui (V. Vildžiūnas).

Senųjų gydyklų parkas rekonstruotas 2011 m. už Europos Sąjungos lėšas, bendradarbiaujant su Lenkijos Augustavo savivaldybe. Augustave atnaujintas Žygimanto Augusto skveras, o Druskininkuose – senųjų gydyklų parkas: įrengtas Muzikinis fontanas, pėsčiųjų takai ir suoliukai poilsiui, parko apšvietimas, pasodinti nauji želdiniai ir gėlynai, rekonstruotas ant Nemuno kranto esantis Grožio šaltinis, mineralinio vandens biuvetė. Parko centre pastatytas paminklas, Lietuvos kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto garbei, simbolizuojantis Druskininkų ir Augustavo kurortų bendradarbiavimą.

Pagrindinės parko dalies pabaigą žymi lenktas baltas tiltukas.

Susiję straipsniai

Gardino g. 3, tel. (+370 313) 60800 | M.K.Čiurlionio g. 65, tel. (+370 313) 51777 | E-mail: information@druskininkai.lt
LTL LTL

ARR
EUR EUR